مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد در خردادماه برگزار خواهد شد.

برگزاری سیزدهمین نمایشگاه قرآن وعترت مشهد

به گزارش اعتدال و امید، سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جلسه برنامه ریزی ستاد سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد افزود: نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد یک رخداد بزرگ قرآنی است که در ١٢ سال به طور مستمر برگزار شده است. در سال گذشته یازدهمین دوره از نمایشگاه قرآن و عترت مشهد در باب الجواد حرم مطهر رضوی برگزار شد، اما با تصویب اتاق گفتگو اصحاب فرهنگ و هنر این دوره در نمایشگاه بین المللی برگزار خواهد شد.

وی گفت: نمایشگاه قرآن و عترت مشهد در نیمه اول خرداد ماه همزمان با هفته دوم ماه مبارک رمضان به مدت ٨ روز در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار خواهدشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: در سال گذشته ٢٠ همایش با رویکرد قرآنی، برگزاری محافل قرآنی با میزبانی جلسات سنتی در نمایشگاه، بخش عرضه آثار هنری در قالب خوشنویسی و تذهیب و نگار گری، مشاوره‌های دینی، بخش فیلم، بخش دانشگاهی، بخش مسابقات قرآنی، بخش کودک و نوجوان، نشر الکترونیک، عفاف و حجاب، بخش ادارت و نهاد‌ها و موسسات قرآنی، بخش عترت و ولایت و در مجموع ٢٤ بخش برگزارشد.
سرابی گفت: در نمایشگاه امسال توجه ویژه‌ای به آسیب‌های اجتماعی خواهیم داشت تا بتوانیم با راهکار‌های قرآنی این مشکلات را در جامعه کاهش دهیم.
در ادامه این جلسه علیرضا هوشنگ نژاد رئیس هیت مدیره و مدیر عامل نمایشگاه بین المللی افزود: نمایشگاه قرآن و عترت رویدادی بزرگ و ارزشمند است و نمایشگاه بین المللی مشهد با تمام توان همت خواهد کرد که خدمت رسانی مناسبی را داشته باشد.
وی گفت: از دیگر پیشنهاد‌های بهبود در برگزاری این نمایشگاه این است که نمایشگاه درساعات قبل از افطار آغاز شود و درکنارآن ارزاق مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان نیز ارائه شود، همچنین برپایی سفره‌های افطار در فضای باز، برگزاری محافل قرآنی، افزایش ساعات بازدید و زمان نمایشگاه از دیگر پیشنهاد‌های وی بود.
علی غفوری مقدم معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: برنامه‌های تنظیم بازار و نظارتی این سازمان در آستانه ماه مبارک رمضان، نمایشگاه طرح ضیافت را در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می‌کند و می‌تواند امسال این نمایشگاه را در کنار نمایشگاه قرآن و عترت داشته باشد.
درادامه جواد شاد مدیرکل حج و زیارت استان خراسان رضوی گفت: باید فرهنگ قرآنی را در این نمایشگاه گسترش دهیم و درصورت امکان آستان قدس رضوی سفره‌های آسمانی خود را در ایام برگزاری در نمایشگاه برای بازدیدکنندگان اجرا کند و همچنین شهرستان‌ها با حضور در نمایشگاه فرهنگ و آداب رسوم خود را در زمان برگزاری رمضان به نمایش بگذارند تا بازدیدکنندگان با این فرهنگ آشنا شوند.