رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در خراسان رضوی خطاب به رئیس جمهورگفت: سرمایه اصلی انقلاب مردم هستند، شما به جهت تصمیمات دیرهنگام دولت در حال از دست دادن پشتوانه خود هستید و قوای دیگر به شکل دیگری این کار را می کنند.
به گزارش اعتدال و امید، حسین امینی امروز در جلسه شورای اداری استان خراسان رضوی که با حضور رئیس جمهور در مجتمع سپید مشهد اظهار کرد: شرایط شما و فشارهای داخلی و بین المللی را درک کرده و بر این باوریم که به نظرات قبلی خود همچنان پایبند هستید.

وی افزود: اما برخی از وزرای دولت و برخی مسئولان استانی توان پیگیری این نظرات را نداشته و یا نمی‌خواهند به آن رسیدگی کنند، در واقع منتظر هستند در رابطه با هر مساله‌ای شخص رئیس جمهور موضع گیری نماید، جریان‌هایی خواسته و ناخواسته امید و اعتماد را هدف گرفته در حالی همه از این وضع متضرر می‌شویم و دود آن به چشم همه می‌رود.

امینی ادامه داد: وقتی در سفرهای استانی به افتتاح پروژه های بزرگ شما توجه می کنید، خوشحال می شویم که کشور به سمت توسعه حرکت دارد ولی وقتی در جامعه به مشکلات مردم می‌نگریم و بیکاری ده‌ها هزار تحصیل‌کرده را نگاه می‌کنیم دلگیر و نگران می شویم، شما حتما روز ۲۷ اردیبهشت ۹۶ را به یاد دارید که در استادیوم تختی و خیابان‌های اطراف چه جمعیتی موج می زد و با تلاش ستادهای انتخاباتی شما مردم چه خاطره به یاد ماندنی آفریدند و موج این حضور در سراسر کشور همچون سال ۹۲ تاثیرگذار شد.

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مردم بر این شعار تاکید داشتند که ۲۹ اردیبهشت انتخاب آنان روحانی و لیست امید است. مردم استان صحبت‌های شما را به یاد دارند و امیدواریم شما هم خواسته های مردم را به یاد داشته باشید. شما در نخستین جلسه هیات دولت در دور دوم تاکید کردید مدیران عالی را از بین ۲۴ میلیون نفری که به شما رای داده اند، انتخاب می کنید. امروز یک سال از آن زمان می گذرد ولی مدیران کل بیشتر توجه و انتصابات را از افرادی انتخاب می کنند که نه تنها موافق دولت نبودند، که مخالف دولت بودند.

وی با اشاره به اینکه معاون سیاسی اجتماعی استانداری خراسان رضوی که در دفاع از دولت و تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد سنگ تمام گذاشته و تمام قد از سیاست‌های جنابعالی دفاع می‌کند، مجبور به استعفا می‌شود، گفت: جناب دکتر روحانی در دور نخست ریاست جمهوری شما خدمات زیادی انجام شد. از همان ابتدای برجام عده‌ای در داخل نسبت به آن مخالفت داشتند و رئیس جمهور امریکا هم آن را بدترین توافق برای آمریکا می داند که نشان می دهد برجام سند افتخاری برای ایران بوده است.

امینی اضافه کرد: آیا وقت آن نبود که بررسی شود چرا در شهرها و روستاهای کوچک در دور گذشته جنابعالی بیش از ۷۰ درصد رای آوردید و این دور در این مناطق آرای شما ۴۰ درصد کاهش یافت، آیا اگر کاهش تورم از ۴۰ درصد به کمتر از  ۱۵ درصد و یا طرح تحول سلامت به مردم بیان می شد، امکان داشت مردم روستاها و شهرهای کوچک با یک تبلیغ در مورد سند ۲۰۳۰ نظرشان در مورد رئیس جمهور محبوبشان عوض شود؟ سرمایه اصلی انقلاب مردم هستند، شما به جهت تصمیمات دیرهنگام دولت در حال از دست دادن پشتوانه خود هستید و قوای دیگر به شکل دیگری این کار را می کنند.

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در خراسان رضوی با طرح این پرسش که آیا در مساله تخم مرغ و ارز نمی شد زودتر تصمیم گیری کنید، بیان کرد: چرا از رئیس بانک مرکزی درخواست نمی کنید پشت پرده ارز را برای مردم توضبیح دهد، چرا وزیر اقتصاد به صحنه نمی‌آید و برنامه‌های ارز را برای مردم احصا نمی‌کند، چرا از رئیس جمهور توقع دارند که فقط همه مسائل را بگوید؟