وزیر اطلاعات گفت: دولت با تمام وجود تلاش می‌کند واحدهایی که کارشان متوقف شده دوباره راه اندازی شوند.
به گزارش اعتدال و امید، سید محمود علوی در جریان سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان خراسان رضوی به شهرستان قوچان سفر کرد و با حضور در مسجد جامع این شهرستان  در جمع مردم و مسئولین به ایراد سخنانی پرداخت.

وی اظهار کرد: قوچان شهری است که همیشه از آن به عنوان شهر با جوهر دیانت یاد میکنیم چون غیر از نماینده اول و اخر بقیه نمایندگانی که مردم قوچان انتخاب کرده اند همه روحانی بوده اند  که نشان‌دهنده روح گرایش مذهبی  شما مردم عزیز است.

وزیر اطلاعات در ادامه با بیان این جمله از حضرت امیر المومنین(ع) که میفرمایند وقتی مردمی در امور خود با هم یکی شوند کارها پیش میرود و پیوندشان متسحکم می‌شود، اگر وحدت باشد باشد کار مردم پیش می‌رود  و اگر اختلافی باشد کمر مردم می‌شکند، گفت: وقتی در شهر بین مسئولین هم دلی، صفا، صمیمت و همفکری در جهت اجرای کار مردم دیده می‌شود آنان خوشحال می‌شوند، چون آبادی هر دیاری به وحدت و همدلی خدمتگزاران است .

علوی با بیان اینکه وحدت و برادری باعث عمران و آبادانی و پیشرفت کارها می‌شود، افزود: چون همه ما خدمتگزاران یک ملت هستیم و سربازان یک فرمانده هستیم، نظام مقدس جمهوری اسلامی نظام ولایت و محوریت آن ولی فقیه و رهبر سربلند جمهوری اسلامی ایران مقام معظم رهبری است.

وزیر اطلاعات  با بیان این جمله که فرزندان یک خانواده و سربازان یک فرمانده وقتی با هم باشند دشمن هیچ غلطی نمی‌کند، تصریح کرد: امروز پیوند مردم با ولایت، پیوند مردم با خدمتگزاران‌شان در دولت مایه برکت‌هایی شده است که ثمره آن این امنیت در کشور و امید به حل مشکلات است .

علوی خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران نماد پیوندی است که حق را در ایران اسلامی، عزیز و سربلند کرده و امیدواری را به آینده افزایش داده و طمع دشمن را نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از بین برده است.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نامگذاری سال حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب عنوان کرد: حضرت آقا امسال را به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کرده‌اند، باید همه دست به دست هم دهیم، وظیفه دولت این است که از تولید کنندگان حمایت کند، آنجایی که تولید کنندگان نیاز به نقدینگی دارند موجبات آن را فراهم کند و به واحدهای تولیدی که دچارمشکل شده‌اند کمک کند تا مشکلات برطرف شود.

علوی اضافه کرد: بنده به عنوان خدمتگزار شما در وزارت اطلاعات عرض می‌کنم که صدها و بیش از هزار واحد دچار وقفه و تعطیلی شده بودند که با حمایت دولت و واگذاری وام و تسهیلات توسط دولت به راه افتادند و جمعی از عزیزان دستشان دوباره به کار بند شد، دولت با تمام وجود تلاش می‌کند واحدهایی که کارشان متوقف شده دوباره راه اندازی شوند .

وی افزود: واحدها باید فعال باشند تا کالای ایرانی تولید کنند که مصرف کنندگان هم از کالای ایرانی حمایت کنند، تا وقتی کالای ایرانی است مطلقا نباید سراغ کالای غیر ایرانی برویم، به خصوص که متاسفانه بخش قابل توجهی از کالاها از طرق غیر قانونی یعنی قاچاق وارد می‌شود.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه مبارزه با قاچاق تنها توسط دولت، دستگاه های نظامی و انتظامی جواب نمی‌دهد، گفت:  باید مبارزه با قاچاق و کالای غیر قانونی توسط همه مردم انجام شود. زمانی که همه روی بیاورند به کالای ایرانی و این رهنمود مقام معظم رهبری را اجرا کنند و کالای ایرانی را مصرف کنند آنجاست که  قاچاق زمینه‌ای پیدا نمیکند و قاچاقچیان باید در زمینه تولید  کالای ایرانی فعال و سرمایه گذاری مولد داشته باشند .

علوی در ادامه شکوفایی اقتصادی و برپایی امنیت را نیازمند همکاری جمعی دانست و اظهارکرد: همه کشورهای اطراف از ناامنی رنج می‌برند و در نقاطی همچون سوریه و عراق که مختصری امنیت برپا شده  با کمک  جمهوری اسلامی بوده است، اگر جمهوری اسلامی با آنها همکاری نکرده بود امروز وضعیت دیگری داشتند، اما در دل ناآرامی‌های اطراف، در جمهوری اسلامی امنیت وجود دارد چون در عرصه امنیت کسی نباید حساب خود را از دیگری جدا کند.

وی اضافه کرد: وزارت اطلاعات، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، بسیج، دستگاه قضایی، مدیریت سیاسی کشور، شورای عالی امنیت ملی، شوراهای تامین همه با یکدیگر مثل انگشتان یک دست در بحث امنیت دست به دست هم دادند  و نتیجه آن این امنیت در کشور است.

علوی ادامه داد: اقتصاد هم اگر بخواهد شکوفا شود باید این راه را برود  و اگر بخواهیم دینداری و عبودیت و بندگی در جامعه ما  روز به روز درخشش بیشتر داشته باشد راهش این است که اقتصاد در کشور شکوفا و امنیت پایدار شود.

وزیر اطلاعات لازمه رشد و شکوفایی اقتصادی را برقراری امنیت دانست و تاکید کرد: سرمایه ترسو است و تا احساس امنیت نکند در آن کشور دست به فعالیت نمی‌زند، امروز به لطف پرورگار امنیت داریم و همه باید دست در دست هم دهیم و از فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران حمایت کنیم، امنیت را برای کار اقتصادی برقرار کنیم تا هم در داخل و هم خارج و هم نیروهای داخلی و خارجی در ایران اسلامی سرمایه گذاری کنند .

وی در ادامه با انتقاد از سرمایه گذاری در دبی گفت: متمکنین کشور به جای اینکه در ترکیه، آنتالیا، ارمنستان، گرجستان و…سرمایه خود را در ایران خودمان بیاورند و این لازمه‌اش امنیت است. افراد باید احساس کنند امنیت انها تامین است و همه ما باید تلاش کنیم امنیت اقتصادی را در کنار سلامت اقتصادی برقرار کنیم .

علوی افزود: مقابله با فساد اقتصادی و مشکلات اقتصادی باید به گونه‌ای باشد تا امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری آسیب نزند تا شاهد چرخش چرخ  فعالیت اقتصادی  در کشور باشیم تا هم مشکل اشتغال حل شود و هم مشکل تولید کالای ایرانی حل شود و هم مردم عزیزمان همت کنند و با خرید کالای ایرانی کارها را به پیش ببرند.

وی با بیان این جمله که مشکلات هست و همیشه هم بوده است، گفت: اگر مشکلی نباشد کسی نباید کار کند، مهم این است مشکلات پس از دیگری در مسیر حل قرار بگیرد، دولت خدمتگزار با تمام مشکلات و فشارهایی که بردوش دارد،  عزمش بر حل مشکلات است و مشکلات را یکی بعد از دیگری حل می کند.