رییس دفتر رییس جمهوری گفت: قیمت ارز اصلا این ارقام نیست و معتقدیم نرخ ارز از هفت هزار و ۵۰۰ تومان ارائه شده در سامانه نیما هم کمتر است.

به گزارش اعتدال و امید، «محمود واعظی»  پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: دولت تلاش بسیاری انجام داد تا بازار ارز و کالا ساماندهی شود.
وی ادامه داد: با توجه به اختیارات بسیار خوبی که در جلسه شورای عالی اقتصادی سران قوا به بانک مرکزی داده شد و همکاری دستگاه های دیگر و سیاست های بانک مرکزی در تسهیل واردات اسکناس و طلا به کشور شاهد تاثیر بر بازار ازار هستیم و امیدواریم تلاش بازار ادامه یابد.
رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: امیدواریم این اتفاق که دلال ها بخواهند یک روز از مردم ارز بخرند و روز دیگر بفروشند یا آن را نگه دارند دیگر تکرار نشود و صرفا بر اساس عرضه و تقاضا پیش برویم.
واعظی به مردم توصیه کرد که در بخش های ماندگار، کم خطر یا بی خطر سرمایه گذاری کنند. ارزی که در بازار کوچک ۱٫۵درصدی است و با یک مداخله بالا و پایین می رود، مردم ضرر و دلالان سود می کنند. تلاش دولت بر کنترل بازار است تا روند کاهشی که از روز شنبه شروع شده ادامه پیدا کند.
وی همچنین درباره هماهنگی همه دستگاه ها در کنترل نرخ ارز با دولت گفت: این موضوع تنها درباره اقتصاد و ارز نیست بلکه درمورد همه مسائل کشور است. وقتی جریان های سیاسی، ارگان ها و سران قوا درباره مسائل اساسی کشور همراهی می کنند قطعا موفقیت حاصل می شود.
رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: آنچه دولت به آن اعتقاد دارد و رهبر معظم انقلاب همواره بر آن تاکید دارند، این است که ما امروز از نظر خارجی با فشار آمریکا و برخی اذناب او در منطقه مانند رژیم صهیونیستی، عربستان یا امارات مواجه هستیم، در داخل هم با توجه به شرایط جدید باید بتوانیم اقتصاد را مدیریت کنیم.
واعظی تصریح کرد: بنابراین این موضوع هم جنبه داخلی و هم خارجی دارد و هر کس یکی از آنها را بگوید خوب مسئله را ندیده است بر این اساس زمانی موفق می شویم که همه با هم عمل کنیم.
وی از نقش و سهم صدا و سیما در این زمینه تشکر کرد و یادآور شد: این رسانه مردم را آگاه کرد. بازار ارز یک ظاهر و یک باطن دارد که ظاهر آن بالا و پایین رفتن قیمت ارز است و باطن آن از سوی صدواسیما نشان داده شد، همین کار را صدا و سیما درباره احتکار کنندگان انجام داد.
رییس دفتر رییس جمهوری خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد هم که از سیاست های اصولی دولت است و قوه قضاییه هم خوب در این زمینه وارد شد و ما تشکر می کنیم.
واعظی ادامه داد: مردم وقتی آگاه می شوند هم به نظام و هم به خدمتگزاران خود دلگرم می شوند لذا مشکلات امروز کشور را باید همه نهادها و قوا با کمک بخش خصوصی و مردم حل کنند. معتقدم اگر در سه – چهار ماه آینده در داخل دست در دست هم بگذاریم و مقاومت کنیم از فشارهای آمریکا عبور کرده و می توانیم بر مشکلات فایق آییم.