قائم مقام ستاد اربعین شهرداری مشهد بیان کرد: با توجه به تعداد اتوبوس‌های تدارک دیده شده در ایام اربعین در عراق، در فرایند بازگشت زائران به ایران روزانه حدود ۲۰۰ هزار زائر از این مسیر به نجف جابه‌جا می‌شوند.

به گزارش اعتدال و امید
حسین حسامی امروز در حاشیه جلسه ستاد اربعین خراسان رضوی در جمع خبرنگاران در خصوص ارائه خدمات شهرداری مشهد به زائران اربعین در عراق بیان کرد: همزمان با ۲۸ مهر ماه و در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی(ع) تعداد ۱۰۰۰ نفر، از شهرداری مشهد برای ارائه خدمات در حوزه حمل و نقل و خدمات نظافتی به کشور عراق اعزام خواهد شد.
وی افزود: همچنین ۶۰۰ نفر پاکبان که تاکنون به سفر عتبات و عالیات مشرف نشده‌اند، امسال به منظور ارائه خدمات نظافت در خیابان‌های منتهی به حرم حضرت علی(ع) اعزام می‌شوند.
قائم مقام ستاد اربعین شهرداری مشهد با بیان اینکه جا به جایی زائران از مرز مهران تا شهر کوت عراق توسط شهرداری تهران انجام خواهد شد، ادامه داد: تعداد ۱۱۰ اتوبوس از خراسان رضوی برای سهولت در جابجایی زائران حسینی(ع) از مسیر شومیلی، دیوانیه به سمت نجف تدارک دیده شده که طبق سال‌های گذشته از ۲۸ مهرماه تا پایان اربعین به خدمت‌رسانی مشغول خواهند شد؛ ضمن اینکه برای پر کردن خلا در مسیر کوت تا شومیلی که حدود ۶۰ کیلومتر است، باید برای زائران تمهیداتی برای جابجایی صورت گیرد.
حسامی بیان کرد: مسیر شومیلی تا نجف حدود ۲۲۰ کیلومتر است. بر همین اساس و با توجه به تعداد اتوبوس‌ها روزانه حدود ۲۰۰ هزار زائر از این مسیر به نجف جابه‌جا می‌شوند. با توجه به فرا رسیدن دهه‌ پایانی صفر و آغاز سفر به مشهد امکان بازگشت نیروهای اعزامی بلافاصله و بعد از اربعین برای خدمت‌رسانی به زائران بارگاه منور رضوی فراهم خواهد شد.