رئیس کمیته ملی حقوق بشر قطر از دولت عربستان خواست تا فورا سرنوشت چهار تبعه قطری را که گفته شده توسط مقامات ریاض ربوده شده‌اند، مشخص کند.

به گزارش اعتدال و امید  به نوشته روزنامه “الشرق”، علی بن صمیخ المری، رئیس کمیته ملی حقوق بشر قطر تصریح کرد: مسئولیت حفظ سلامت این افراد که ناپدید شده و به طور خودسرانه از سوی مسئولان سعودی بازداشت شده‌اند، با عربستان است.

عربستان و قطر

وی بدون اشاره به نام این اشخاص از سازمان ملل خواست تا به منظور روشن شدن حقایق درخصوص سرنوشت این چهار تبعه قطری کمک کند.

المری خاطرنشان کرد: کمیته ملی حقوق بشر قطر و همچنین اعضای خانواده‌های این چهار تبعه قطری تاکنون نتوانسته‌اند از مکان بازداشت آن‌ها، ارتباط با آن‌ها و حتی سرنوشت این اشخاص اطلاعی به دست بیاورند.

این مسئول قطری ضمن ستودن همکاری سازمان‌های بین‌المللی، از آن‌ها خواست تا قبل از این که دیر بشود، برای آزادی این چهار تبعه قطری دولت عربستان را تحت فشار قرار دهند.

این اقدام قطر همزمان با ناپدید شدن، جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی صورت گرفته است که گفته می شود توسط ماموران سعودی در ترکیه به قتل رسیده است.

عربستان، امارات، بحرین و مصر از  پنج ژوئن ۲۰۱۷ میلادی روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود را با قطر به ادعای حمایت این کشور از “تروریسم” به طور کامل قطع کرده‌اند.