سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی نحوه پوشش و شرایط و ضوابط قرار منعقده با کار گزاری بیمه مربوطه در سامانه سماح را برای زائران اربعین حسینی (ع) تشریح کرد.

اعلام ضوابط بیمه زائران ثبت نامی اربعین در سامانه سماحبه گزارش اعتدال و امید؛ سید جواد حسینی سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به وجود تعرفه ها و هزینه های پزشکی ، بیمارستانی و خدمات درمانی در کشور عراق و ناگزیر بودن ارائه این خدمات در ایام اربعین؛ علاوه بر ضرورت جبران خسارت آسیب دیدگان و فوت شدگان و بازماندگان آنها ؛ شرایط و ضوابط قرارداد منعقده با کارگزاری بیمه در سامانه سماح به شرح ذیل اعلام می گرد.

وی افزود: پوشش بیمه ای هر یک از بیمه شدگان در مسیرهای زمینی از فاصله ۲۰ کیلومتری پایانه های مرزی رسمی جمهوری اسلامی ایران آغاز و در طول مدت اقامت در شهرهای نجف اشرف – کربلای معلی- کاظمی – سامرا و مسیرهای منتهی به آنها ادامه خواهد داشت و پس از خروج بیمه شده از خاک کشور عراق و ورود به ایران تا فاصله ی ۲۰ کیلومتری پس از پایانه مرزی خاتمه می یابد.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی با بیان این که مدت پوشش بیمه ای هر یک از بیمه شدگان در کشور عراق ۳۰ روز است گفت:پوشش بیمه ای هر یک از بیمه شدگان در مسیرهای هوایی از زمان ورود به خاک کشور عراق آغاز و پس از خروج بیمه شده از خاک عراق و ورود به ایران خاتمه می یابد.

حسینی افزود: معیار محاسبه زمان پوشش بیمه ای از زمان درج مهر خروج از کشور ایران تا زمان درج مهر ورود به ایران از طریق اداره گذرنامه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و دریافت روادید قانونی توسط بیمه شده قبل از سفر به کشور عراق می باشد.

وی ادامه داد: میزان تعهدات بیمه ای بابت هزینه بیمه و درمان سرپایی مبلغ ۲۰۰ هزار ریال ، فوت به هر علت مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال ؛ تعهد فوت و نقص عضو اعم از حوادث ، حادثه تروریستی و بیوتروریستی مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ؛ پرداخت غرامت نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی در اثر حادثه تا سقف ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال؛ تعهدات درمان – بستری بیمارستانی در اثر بیماری یا حادثه تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال و تعهدات درمان – سرپایی تا سقف ۲۰ میلیون ریال خواهد بود.