دبیر مجمع نیروهای خط امام(ره) خراسان رضوی گفت: در حال حاضر اگر حمایت زبانی ما از دولت کم شده به این دلیل است که آقای روحانی خواسته‌های به حق حامیان خود یعنی احزاب اصلاح‌طلب را عملی نکرده و نمی‌کنند.

اعتدال و امید:


مظفر علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص رابطه بین دولت و احزاب، اظهار کرد: از ابتدا تاکنون هیچ دولتی غیر از دولت اصلاحات از احزاب از لحاظ مالی، مکانی و پشتیبانی مطالب سیاسی حمایت نکرده است.

علیزاده بیان کرد: معنا و مفهوم حمایت ما این نیست که از هر کار دولت حمایت می‌کنیم. در حال حاضر نیز اگر حمایت زبانی ما کم شده به این دلیل است که ایشان خواسته‌های به حق حامیان خود را عملی نکرده و نمی‌کنند. مدافعین ایشان احزاب اصلاح‌‎طلب بودند که وارد میدان شدند اما با کمال تاسف ایشان حمایتی نکردند. این عدم حمایت سبب شد که دوستان ما در احزاب مختلف ایشان را مورد نقد و بررسی قرار دهند نه اینکه حمایت نکنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: ما به دلیل سیاست‌های کلی خود از آقای روحانی حمایت کردیم و اینکه معتقد بودیم، ایشان حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد خواسته‌های ما را عملی خواهند کرد اما افرادی که در مدار بودند متاسفانه نه تنها حمایت نکردند بلکه آن‌ها را مورد آزار و اذیت نیز قرار دادند، در نتیجه ما حمایت‌های زبانی خود را از ایشان برداشتیم اما منتقد ایشان هستیم و معتقدیم که باید خود را اصلاح کنند.

جنگ روانی در حال حاضر به مراتب از تمام دوران‌ها بیشتر است

علیزاده با بیان اینکه در حال حاضر جنگ روانی به مراتب از تمام دوران‌ها بیشتر است، عنوان کرد: همان طور که رهبری فرمودند، جنگ واقعی، جنگ اقتصادی و تحریم است، افرادی که بیان می‌کردند، تحریم‌ها تاثیری نخواهد داشت، اکنون چه جوابی برای مردم دارند؟ دولت آقای روحانی در یک جریان بسیار موفق بوده که جریان سیاسی و لغو تحریم‌ها است، افرادی که مدام تحریم‌ها را مطرح می‌کردند، چه دلیلی دارد که برای لغو تحریم‌ها با ترامپ و اسرائیل هم نظر شوند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اضافه کرد: همان افرادی که بیان می‌کردند، برجام بی‌فایده است، باید توجه کنند که تنها یک کشور آن را لغو کرده و این نشان می‌دهد که برجام تا چه میزان مفید بوده است، صاحبان زر و زور و افرادی که قدرت اقتصادی و مانور سیاسی داشتند، باعث ایجاد این وضعیت شدند و متاسفانه مردم را فریب دادند. به نظر من دلایل گرانی در ابتدا تیم اقتصادی دولت است که ضعیف عمل کرده و یکی از مسببین بوده اما این حرکت روانی و سیاسی نیز هست.

۸۰ درصد مشکلات اقتصادی، داخلی است

علیزاده با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۰ درصد مشکلات اقتصادی، داخلی است، تصریح کرد: مردم ما نباید ۱۰ برابر نیاز خود از بازار خرید کنند. اگر مردم ما اینگونه عمل نکنند، قسمت اعظمی از مسائل ما حل خواهد شد. در اینجا نقش احزاب وارد میدان می‌شود. اگر اجازه دهند که احزاب وارد میدان شوند و واقعیت‌ها را برای مردم بازگو کنند، مردم قبول می‌کنند اما متاسفانه این کار را انجام نمی‌دهند به همین دلیل این مسائل در نظر مردم می‌ماند. باید برای احزاب میدان باز کنیم تا احزاب صحبت کنند زیرا هر کدام از این احزاب طرفدارانی دارند