وزیر اطلاعات با طرح این پرسش که چرا دشمن با ما دشمنی می‌کند، گفت: آیا دلیل این است که ما حقوق بشر را رعایت نمی کنیم؟ مگر عربستان رعایت می‌کند؟ ضمن اینکه ما بسیار بیشتر از حتی دشمن حقوق بشر را رعایت می‌کنیم.

به گزارش اعتدال و امید، حجت الاسلام سیدمحمود علوی صبح امروز طی سخنانی در هفتمین همایش ملی پدافند غیر عامل با بیان اینکه از نظر فرهنگ قرآن انسان در معرض تهدید است، گفت: در برابر این تهدیدات انسان گاه باید پدافند عامل و گاهی پدافند غیرعامل را به کار بندد و زمانی هم آفند را به کار گیرد که شیوه برخورد با دشمن را خودش مشخص می کند، گاه دشمن کارش تهاجم نظامی است که پاسخ مشخص است و گاهی هم از نرم افزارهای تهدید آمیز استفاده می‌کند و به دنبال حمله مستقیم نظامی نیست.

وی افزود: گاه القاهای پی درپی است که از سوی دشمنان به کار گرفته می‌شود و می‌خواهد با وسوسه ما را به انجام برنامه‌های مورد نظر خود برساند یا آنطور که قرآن می‌فرماید شیطان به آدم و حوا با ادبیاتی خیرخواهانه گفت که از میوه ممنوعه بخورید، پس دشمنان گاهی با آدرس غلط دادن و تزیین کردن کار نادرست و یک عمل زشت نیز ما را وادار به انجام عملی به سود خود می‌کند.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه یکی از ضرورت‌های پدافند غیر عامل خودشناسی واقع بینانه است، گفت: با این کار می توانیم خود را در برابر دشمن تجهیز کنیم.

علوی با بیان اینکه کسانی از دام دشمن رهایی می یابند که آگاهی عمیق و به عبارتی بصیرت دارند، اظهار کرد: از قدرت دشمن نباید بترسیم و با تمام توان و قدرت ملت‌مان باید در برابر دشمن بایستیم.

وی با تاکید بر اینکه سپر پدافند غیر عامل که پیشگیری از آسیب پذیری می‌کند بهتر از درمان آسیب است، گفت: در برابر هر تهدیدی نیازمند پدافند غیر عامل هستیم چرا که تهدیدات دایم در حال تغییر است و مدل پدافند غیر عامل ما هم به فراخور آن باید عوض شود.

وزیر اطلاعات ادامه داد: پدافند غیر عامل حمله دشمن به سرمایه صنعتی ما با قطعات معیوب، پدافند غیر عامل خود را می‌طلبد و قطعا با پدافند غیر عامل در عرصه بازرگانی متفاوت است.

علوی ادامه داد: ستادی برای هماهنگی میان بخش‌های مختلف برای ساختن یک قطعه کامل پدافند غیر عامل در سطح کشور باید ایجاد شود.

وی با طرح این پرسش که چرا دشمن با ما دشمنی می‌کند، گفت: آیا دلیل این است که ما حقوق بشر را رعایت نمی کنیم؟ مگر عربستان رعایت می‌کند؟ ضمن اینکه ما بسیار بیشتر از حتی دشمن حقوق بشر را رعایت می‌کنیم و این موضوعی است که در احکام اسلامی ما نیز هست و می‌گوید خداوند از حق خود می‌گذرد ولی از حق مردم نه.

وزیر اطلاعات ادامه داد: ما نه از باب اینکه بخواهیم پای بند به منشور سازمان ملل متحد باشیم بلکه چون به ارزش‌ها و باورهای اسلامی معتقدیم و در این ارزش‌ها، جایگاه خاصی برای انسان قایل شده اند این تاکید را بر حفظ حقوق انسان داریم.

علوی با بیان اینکه دشمنان با بهانه قرار دادن حقوق بشر دشمنی شان با ما را توجیه می‌کنند وگرنه دشمنی آنان با ما از باب تضییع حقوق بشر نیست.

وی افزود: آیا پایمال شدن حقوق زنان دلیل دشمنی آنان با ماست؟ یا به خاطر اینکه حکم اعدام در جمهوری اسلامی وجود دارد با ما دشمن هستند؟ در بسیاری از کشورها مجازات اعدام وجود دارد. در عربستان با آن حالت غیرانسانی هم اجرا می‌شود که هرگز در جمهوری اسلامی اجرا نشده است، پس چرا با آنان دشمنی نمی‌کنند؟

وزیر اطلاعات تاکید کرد: راز و رمز دشمنی آنان با ما تاثیر گذاری منطقه ای جمهوری اسلامی است و توان دفاعی جمهوری اسلامی که امروز می‌دانند وارد فاز نظامی شدن با جمهوری اسلامی برای آنان هزینه بر است و جمهوری اسلامی از بازدارندگی بسیار بالایی برخوردار شده است و نیز از توان علمی بالایی در دانش هسته‌ای برخوردار شده که اینها راز و رمز دشمنی آنان با ماست.

وی افزود: سرمایه دیگر ما سرمایه انسجام ملی است که آن را مورد حمله قرار دادند و در جهت واگرایی قومی و مذهبی حرکت می دهند که باید به هوش باشیم که این واگرایی را در جامعه ما ایجاد نکنند، آنان سعی می‌کنند به انحای مختلف به قومیت ها القا کنند که شما از حقتان محروم شدید و به ما القا کنند که قومیت ها برای موجودیت جمهوری اسلامی یک تهدید هستند در حالی که در واقع فرصت هستند.

علوی گفت: دشمن می خواهد از سوی دیگر با همراه کردن اپوزیسیون خارج نشین با یکدیگر و برگزاری همایش هایی در کشورهای مختلف در پی پیوند جریان های ضد انقلاب باهم باشند که در طی چند سال گذشته به ۶۴ مورد رسیده است. آنان می‌دانند تا زمانی که مخالفان نظام مقدس جمهوری اسلامی با یکدیگر همراه نشوند نمی توانند آسیب جدی به کشور بزنند، از طرف دیگر سعی می کنند آنان را از حالت بی عملی به عملیاتی برسانند، حالا چه عملیات روانی چه ضد امنیتی و این چیزی نیست که خود به خود انجام شده باشد بلکه پول عربستان توطئه صهیونیست‌ها و برنامه ریزی آمریکا آنان را مجددا وارد فاز نظامی کرده است.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: سرمایه فعالان سیاسی در کشور ما که آرا مردم دولت را شکل می‌دهد، وجود چپ و راست یا به تعبیری اصلاح طلب و اصولگرا یک امر طبیعی است و هیچ یک از جریان هایی که نظام را باور دارند و حرف شان را با صندوق رای می زنند خارج از نظام نیستند. دشمن سعی می کند این جریان ها به نوعی جریان مقابلشان را خارج از نظام تعریف کند تا آسیب پذیری آن را بالا ببرد اما باید به هوش باشیم و فرزندان نظام را خارج از چارچوب نظام نبینیم، دیدگاه‌ها را تحمل کنیم و باورهای مختلف درون نظام را تحمل داشته باشیم و بگذاریم تیم ها در زمینی که نظام برای آنان در نظر گرفته بازی کنند و هرکس با آرا مردم پیروز شد کار را پیش ببرد و جریان مقابل برای پیروزی در انتخابات بعدی تلاش کند.