طبق شنیده های پایگاه خبری اعتدال و امید انتخاب شهردار مشهد جزو اخبار داغ پارلمان  است.
به گزارش اعتدال و امید، در چند روز گذشته شورای هماهنگی اصلاح طلبان خراسان رضوی برای انتخاب شهردار مشهد تشکیل جلسه فوری داد، این جلسه با حضور دبیر تمامی احزاب اصلاح طلب خراسان برگزار شد تا درباره شهردار آینده گفتگو شود.

همچنین ریاست شورای شهر مشهد نیز از احتمال انتخاب سرپرست در روزهای اتی خبرداده است و عضو دیگری در شورا رسما کاندیدا بودن خود را برای تصدی شهرداری اعلام کرده است.

در این بین اعتدال امید افراد زیر را دارای مقبولیت و حمایت بیشتری برای سکانداری شهرداری مشهد در بین اعضای شورای شهر می بیند.

۱_رضا خواجه نائینی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد که مورد حمایت طیف کمیسیون اقتصادی شوراست.

۲_محمد کلایی معاون اداری مالی شهرداری، در دوره نخست هم او بعنوان کاندیدای نسل جوان مطرح شد و تا مرحله نیمه نهایی انتخاب شهردار هم پیش رفت و در انتها از ادامه روند کناره گیری کرد، مدتی قائم مقام معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران بود و سپس به مشهد آمد.
او هم اکنون مورد حمایت جدی ۵ عضو شورای شهر است که احتمال انتخابش بسیار بالاست.
۳_عباس شیخ الاسلامی ریاست سابق دانشگاه آزاد استان خراسان رضوی و مشاور فعلی شهردار مشهد، شیخ الاسلام که در سال ۹۶ خود در بین کاندیداهای شهرداری بود و انصراف داد امروز با حمایت جدی جوانان اصلاح طلب از او بعنوان کاندیدای پست شهرداری یاد می شود.
البته لازم به ذکر است او بیشتر مورد حمایت طیف کمیسیون حقوقی شورای شهر است و در بین اعضای شورا بعد از کلایی مقبولیت خوبی دارد.
۴_هادی مهدی نیا ریاست کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد و ریاست دانشکده معماری دانشگاه آزاد اسلامی، چندی است نامش در بین کاندیداهای احتمالی منتشر می شودو خودش هم در گفتگو با مشهد تریبون آمادگی کاملش برای شهردار شدن را بیان کرده است، مهدی نیا مورد حمایت ۴ نفر از اعضای شورای شهر است اما به دلیل خروج یک عضو و بالا امدن صاحبی اعضای شورای شهر با انتخاب او مخالف هستند.

۵_نعمتی شهردار منطقه ثامن از چهره هایی است که حتی حمایت خود تقی زاده را هم دارد او از مدیران موفق شهرداری مشهد در این یک سال بوده است و مورد حمایت جدی نوروزی ریاست کمیسیون اقتصادی شوراست،همچنین شهناز رمارم نیز از او حمایت هایی دارد.
نعمتی مورد حمایت سه حزب اصلاح طلب نیز می باشد و در شورای هماهنگی اصلاحات هم به او توجه ویژه دارند.
فعالیت های موفق نعمتی در منطقه ثامن نام او را در کنار کلایی و شیخ الاسلامی بعنوان سه فرد اصلی تصدی گری شهرداری مشهد قرار می دهد.
۶_سید جواد حسینی معاون سابق امنیتی استانداری خراسان رضوی با حمایت یک عضو شورا و تیمی از مدیران حوزه معاونت فرهنگی شهرداری از چهره های مطرح برای شهرداری است که با توجه نگاه های تند سیاسی اش احتمال انتخاب او بسیار کم است.

اما انچه مشخص است آن است که شورای شهر مشهد بدور از هیاهوی رسانه ای در فضایی ارام با بررسی دقیق ظرفیت افراد در حال بررسی انتخاب شهردار آینده هستند کسی بتواند گام های یک ساله خامسی را ادامه دهد.