سرپرست سازمان تأمین اجتماعی به تشریح جزئیات نحوه توزیع بسته حمایتی دولت پرداخت.

توزیع مرحله دوم بسته حمایتی دولت میان کارمندانبه گزارش اعتدال و امید، انوشیروان محسنی بندپی سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در نخستین کنفرانس ملی کودکان دارای معلولیت که امروز(دوشنبه) برگزار شد، در رابطه با بسته حمایتی دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسته حمایتی دولت به تمام افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و بیمه شدگان و مستمری بگیران تحت پوشش صندوق‌های بازنشستگی  تعلق می‌گیرد.

وی افزود: افرادی که جامانده اند و جزء موارد ذکر شده نیستند، می‌توانند با مراجعه به سامانه سازمان بهزیستی اعلام نیاز کنند تا در اسرع وقت به تقاضا‌ی آن‌ها رسیدگی شود و اگر واجد شرایط دریافت بسته حمایتی باشند، به آن‌ها اعلام می‌شود.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در رابطه با سامانه پیامکی برای اعلام نیازمندی مردم گفت: سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۹۹ معتبر است و در سال ۹۲ در زمان ثبت نام یارانه‌ها بیش از ۶۲ میلیون پیامک به این سامانه ارسال شده بود.

محسنی بندپی تصریح کرد: تاکنون بیش از یک میلیون نفر در سامانه ثبت نام و اعلام نیازمندی کرده‌اند.

وی در رابطه با زمان توزیع بسته حمایتی دولت بیان کرد: مرحله دوم توزیع بسته حمایتی که مربوط به کارکنان دولت است، آغاز شده و به مرور در حال توزیع است و مرحله سوم که مربوط به بیمه شدگان می‌شود، به زودی توزیع خواهد شد.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: بودجه مورد نیاز توزیع بسته حمایتی از سوی سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی در نظر گرفته شده است.

محسنی بندپی در رابطه با برنامه‌های خود در سازمان تأمین اجتماعی گفت: برنامه‌هایی داریم که در زمان خود آن‌ها را مطرح می‌کنم.