امام جمعه مشهد گفت:بسیج بزگترین پایگاه مردم نهاد جمهوری اسلامی است.

بسیج مظهر ایستادگی، پیشرفت، وحدت و خدمت استبه گزارش اعتدال و امید، آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهددیدار بسیجیان با امام جمعه مشهد به مناسبت هفته بسیج با اشاره به ارزش جامعه پیامبر گفت:اگر بخواهیم جوامع اسلامی را تحلیل کنیم، هیچ جامعه‌ای به ارزش جامعه خود پیغمبر نداریم.

وی تصریح کرد:جامعه‌ی پیامبر جامعه‌ای بود که در آن گناه نمی‌بود و یا گناه در حد عصیان نبود و هیچکس گناه نمی‌کرد.

آیت الله علم الهدی اظهار داشت : یک میلیارد و نیم مسلمان در جهان وجود دارد، اما از نظر ارزشی قابل مقایسه با زمان پیامبر اکرم (ص) نیست، انواع و اقسام مفاسد در جوامع امروزی وجود دارد و این موضوع از ارزش این جوامع کاسته است.

امام جمعه مشهد گفت : مسلمانان زمان پیامبر هدفشان جهاد در راه خدا بود و هر روز قدرتمند تر و نیرومند تر می شدند ، این نیرو به علت باور و اعتقاد قلبی بود که به خدا و پیامبر اعظم (ص ) داشتند.

وی افزود :جامعه پیامبر ص جامعه باور بود و در راه خدا جان خودشان را فدا می کردند ، در دفاع مقدس غالبا کسانیکه به میدان جنگ رفتند زیربنای این فداکاری و مجاهدتشان باور قلبی به خدا بود.

آیت الله علم الهدی ادامه داد : باور همه عملیات انسان ها را کنترل می کند و اگر باور به خدا داشته باشیم به همه اهدافمان در زندگی و جامعه می رسیم.

امام جمعه مشهد گفت : خیلی از انسانهایی که در رکاب انقلاب بودند و ما بدنبال آنها بودیم اکنون آنها در میدان مخالف انقلاب ایستاده اند و بر ضد این نظام مقدس عمل می کنند ، تمام انحرافاتی که به وجود می آید چه در زمان پیامبر (ص ) و چه در جامعه کنونی عامل اصلی آن افراد مهم بوده اند.

سردار یعقوبعلی نظری فرمانده سپاه امام رضا هم در این جلسه با اشاره به عناصر تشکیل دهنده بسیج گفت: اعتقاد داریم اگر جوهره‌ی بسیج و بسیجیان از آن‌ها گرفته شود بسیج دچار رکود خواهد شد و این اصلا خوب نیست.

وی افزود :بسیج خودجوش نباشد نمی‌توانیم بسیج را وادار به حرکت کنیم، نقطه‌ی تمایز بسیج با سایر تشکیلات خودجوشی است، خودجوشی باید در زمینه‌های مختلفی باشد.

سردار یعقوبعلی نظری اظهار داشت : زمانی هدایت و کنترل انجام می‌شود که حرکتی وجود داشته باشد پس باید به عنوان متولیان بسیج پایگاهی خودجوش تشکیل دهیم و درباره محیط پیرامون خودمان به حل معضلات آن‌ها بپردازیم.

فرمانده سپاه امام رضا (ع ) گفت : امیدواریم بسیج پویایی و بصیرت خود را پیدا کند و در راه حفاظت از انقلاب اسلامی قدم بردارد و زمینه ساز حضور بسیجیان در عرصه های مختلف جامعه باشیم و به وظایف خود عمل کنیم.

وی تصریح کرد :بسیج محدود به کشور ما نیست و تفکر بسیج در ملل های مختلف نفوذ کرده و این موضوع تمام کشورهای اسلامی را دربر گرفته است.