سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت: ظرف ۳ هفته آینده امکان توسعه و ایجاد شهرک‌های صنعتی و دانش بنیان بررسی و تعیین تکلیف شود.

توسعه شهر باید متوازن باشد/ توسعه و ایجاد شهرک‌های صنعتی بررسی و تعیین تکلیف شودبه گزارش اعتدال و امید ،قربان میرزایی سرپرست استانداری خراسان رضوی سه شنبه شب در جلسه بررسی طرح توسعه شهرک صنعتی توس گفت: توسعه شهر باید متوازن باشد و نمی‌شود روی یک محور تمرکز داشته باشد و در عین حال باید توجه داشت که حتی اگر توسعه در مشهد به صورت متوازن شکل بگیرد و سایر نقاط از این توسعه محروم شوند، پذیرفته نیست و باید این ظرفیت توسعه‌ای به کل استان تعمیم یابد.
وی افزود: با توجه به داشته‌ها و ظرفیت‌های موجود نیازمند بازنگری مجددی در این حوزه هستیم و در این راستا باید طرح جدید نه فقط برای شهرک صنعتی توس بلکه در محور‌های مختلف طراحی شود.
سرپرست استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: موضوع محور‌های توسعه شهر مشهد بحثی جدی است و نمی‌شود از آن بدون واشکافی مجدد به تناسب شرایط و ظرفیت‌های امروز گذشت.
میرزایی اظهار داشت: باید برنامه ریزی کنیم با توجه به مصوبه هیات دولت از امکان و ظرفیت‌هایی که در اختیار استان است برای توسعه این شهرک‌ها استفاده شود واختیارات را نیز مشخص کنیم.
وی گفت: سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری به همراه مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی بازدید‌های دقیق و میدانی از محورغرب و شهرک صنعتی توس و نیز سایر ظرفیت‌های محدوده‌های اطراف شهر انجام دهند و طرح‌های توسعه‌ای برای ساماندهی مشاغل مزاحم درون شهری و ایجاد و راه اندازی شهرک دانش بنیان و فناوری را بررسی و عملیاتی کنند.