رئیس شورای شهر مشهد گفت: در این دوره از مدیریت شهری تعامل و ارتباط خوبی با جامعه معلولان برقرار شده است.

به گزارش اعتدال و امید، محمدرضا حیدری رئیس شورای شهر مشهد در حاشیه بازدید از نمایشگاه آثار نقاشی هنرمندان معلول مشهد که با عنوان «فروغ زندگی» در محل نگارخانه شهر برپا شده است، گفت: بسیار خرسندیم که با مشارکت مدیریت شهری آثار زیبا، ارزشمند و فاخر تعدادی از شهروندان هنرمند معلول مشهدی در این نمایشگاه عرضه شده است؛ همشهریانی که علی‌رغم برخی محدودیت‌های جسمی و حرکتی، آثار نفیسی خلق کرده‌اند.
حمایت‌های شورای شهر مشهد از معلولان استمرار خواهد داشت/مدیریت شهری مشهد پیوسته در تعامل با جامعه معلولان بوده است
وی حضور در اینگونه نمایشگاه‌ها را یکی از وظایف همگان برشمرد و افزود: این نقاشی‌های زیبا نشان‌دهنده عزم، اراده و همت والای افراد معلول است و ظرافت آن‌ها به نحوی بوده که گویی انسانی بدون هیچ محدودیت، آن‌ها را به تصویر کشیده است.

رئیس شورای شهر مشهد از تمامی شهروندان مشهدی خواست تا به منظور تقویت و تداوم فعالیت این هنرمندان و بهره‌گیری از کار‌های هنری و مشارکت در خرید آن‌ها که سبب ایجاد روحیه‌ای تازه در معلولان می‌شود، از نمایشگاه بازدید نمایند.

حیدری با بیان اینکه صاحبان آثار ارائه شده در نمایشگاه خواستار افزایش زمان فعالیت این مجموعه بودند، افزود: پیرو همین درخواست، مقرر شد درب‌های این نمایشگاه که تا ۱۴ آذرماه برپاست، همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۳ و همچنین ۱۷ الی ۲۱ به روی علاقه‌مندان باز باشد؛ و روز دوازدهم آذرماه، همزمان با روز جهانی معلولان، نمایشگاه به صورت یکسره فعالیت خواهد نمود.

وی تصریح کرد: بدون شک این نمایشگاه به مثابه یک کلاس تقویت عزم و اراده برای تمامی شهروندان است و از همه شهروندان برای بازدید از این نمایشگاه دعوت می‌کنم.

رئیس شورای شهر مشهد به ارتباط شورای پنجم شهر مشهد با اداره کل بهزیستی استان خراسان رضوی اشاره کرد و در این خصوص گفت: مدیریت شهری مشهد در دوره جدید خود، پیوسته در تعامل با جامعه معلولان بوده و از این افراد حمایت کرده است؛ پیرامون موضوع مناسب‌سازی فضای شهری برای تردد کم‌توانان و ناتوانان اقدامات بسیار خوبی در سطح شهر از سوی شهرداری آغاز شده است.

حیدری با بیان اینکه سال جاری ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای سرویس‌دهی به دانش‌آموزان استثنایی از سوی شورای شهر مشهد به تصویب رسید، افزود: در سایر حوزه‌ها همچون حوزه فرهنگی، ورزشی و … نیز در حد توان حمایت کرده‌ایم و این رویکرد تداوم خواهد داشت.

وی با اشاره به امیدواریم تا آخر همین هفته حکم شهردار مشهد صادر شود تصریح کرد:صدور حکم شهردار مشهد در وزارت کشور در حال طی مراحل اداری بوده و هیچ ابهامی در این موضوع وجود ندارد.
رئیس شورای شهر مشهد گفت:اعضای شورای به‌صورت هفته ای در مناطق شهرداری حضور پیدا می‌کنند و مشکلات میان مردم وشهرداری را بررسی می‌کنند. طی ۱۴ ماه از عمر شورای اسلامی ۴۵۰۰ پرونده مراجعات مردمی داشتیم که ۱۱۰۰ مورد آن پیگیری و حل‌وفصل شده است.

نمایشگاه از کیفیت بسیار خوبی بهرمند است

علیرضا پوریوسف مدیرکل سازمان بهزیستی خراسان رضوی هم در حاشیه این بازدید گفت: این نمایشگاه به همت شهرداری مشهد، شورای شهر، روابط امور بین الملل شهرداری و مشاور شهردار به نتیجه رسید.

وی با بیان اینکه آثار نمایشگاه فروغ زندگی حاصل زحمات چند تن از نقاشان دارای معلولیت است، افزود: نمایشگاه از کیفیت بسیار خوبی بهرمند است و به همه شهروندان پیشنهاد می‌دهیم از این آثار بازدید کنند.

فرشته تنهایی فعال حقوق معلولین و مشاور شهردار سابق مشهد در این نمایشگاه با بیان اینکه به همه تشکل‌های دارای معلولیت برای ارسال اثر فراخوان زدیم، گفت: بالغ بر ۸۰ اثر از توانمندی‌های این عزیزان به نمایش گذاشته شده است.