حسام‌الدین آشنا گفت: صریحا از آقای جهانگیری می‌پرسم اگر شما نمی‌توانید منشی دفترتان را عوض کنید، ناشی از چیست و چرا معاون اول مانده‌اید؟

آقای جهانگیری! چرا معاون اول مانده‌اید؟به گزارش اعتدال و امید، حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور در مصاحبه خود با نشریه اندیشه پویا در کنایه‌ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور گفته است: صریحا از آقای جهانگیری می‌پرسم اگر شما نمی‌توانید منشی دفترتان را عوض کنید، ناشی از چیست و چرا معاون اول مانده‌اید؟

مشاور رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به مخالفت روحانی با دلار ۴۲۰۰ تومانی گفته است: جلسه دلار ۴۲۰۰ تومانی، فقط یک مخالف داشت که روحانی بود و به جهانگیری گفتم اگر دلار ۴۲۰۰ تومانی را اعلام کنید، تا آخرش باید جوابگو باشید.

جهانگیری حدود دو ماه پیش در مراسم مراسم گرامیداشت بیست‌ودومین سالروز ملی صادرات گفته بود: من تا این لحظه اجازه برکناری منشی خودم را نداشته‌ام، پس از من انتظار نداشته باشید که وکیل و وزیر را تغییر دهیم.

آشنا در بخش دیگری از سخنانش به غلامحسین کرباسچی شهردار اسبق تهران نیز کنایه زده و گفته است: برای این که کرباسچی از روحانی تعریف بکند کافیست روحانی یک انتصاب را به توصیه ایشان انجام دهد.