قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: ظرفیت نقطه عطف بودن برای تمدن‌سازی اسلامی در آستان قدس رضوی موجود است.

به گزارش اعتدال و امید، سید رضا فاطمی امین قائم مقام جدید آستان قدس رضوی در مراسم معارفه قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تأکید بر لزوم تحقق تمدن سازی اسلامی در دوران معاصر برای پیشبرد اهداف متعالی اسلام، گفت: از دوران طلایی و اوج تمدن اسلامی سال‌ها گذشته و امروز تمدن غرب در لایه‌های پنهان و آشکار جوامع مختلف نفوذ کرده است.
تمدن غرب در لایه‌های پنهان و آشکار جوامع مختلف نفوذ کرده است/آستان قدس می‌تواند نقطه عطفی برای تحقق تمدن اسلامی باشد
وی تصریح کرد: انقلاب مقدس اسلامی با آرمان‌ها و ایده‌های بزرگی آغاز شد و در این سال‌ها توفیقات بسیاری را کسب کرد، اما با این حال راه‌های نرفته و اهداف بسیاری هنوز پیش روی ماست که تحقق آن‌ها نیازمند تمدن سازی اسلامی است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به جایگاه رفیع و تأثیرگذار آستان قدس رضوی گفت: در کشور ما کمتر نهادی همچون آستان قدس رضوی است که ظرفیت تمدن‌سازی و پیشبرد اهداف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را داشته باشد.
فاطمی امین افزود: آستان قدس رضوی از یک سو ظرفیتی عظیم و بی‌بدیلی برای گردآوردن انسان‌ها به دور هم دارد و از سوی دیگر امکانات فرهنگی، علمی و اقتصادی خوبی را برخوردار است.
وی عدم پیوند صحیح میان «علم» و «عمل» را از مشکلات و ضعف‌های کشور خواند و تصریح کرد: متأسفانه در این سال‌ها بین علم و عمل ارتباط خوبی وجود نداشته است، باید موضوع پیوند میان علم و عمل مد نظر قرار گیرد تا از این رهگذر زمینه برای از بین بردن نقاط ضعف فراهم شود.
قائم مقام آستان قدس رضوی گفت: ظرفیت‌های و امکانات آستان قدس رضوی در حوزه‌های فرهنگی، علمی، اقتصادی، اجتماعی و … بی‌بدیل است و باید این فرصت خدمتگزاری را قدر بدانیم.
فاطمی امین در بخش دیگری از سخنان خود به دستآورد‌های اقتصادی آستان قدس رضوی طی دو سال اخیر اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی توانسته به ۷۵ درصد تعهدات بودجه‌ای خود عمل کند و تا پایان سال ۱۰۰ درصد این تعهدات تأمین خواهد شد که از ۱۰ سال پیش تا کنون برای اولین بار است که این توفیق در سازمان اقتصادی حاصل می‌شود.
وی با اشاره به موضوع شرکت‌های زیان‌ده آستان قدس، تصریح کرد: امسال حداکثر یکی از شرکت‌های آستان قدس رضوی زیان‌ده باشد در حالی که در سال‌ها قبل این عدد بین ۱۰ تا ۱۵ شرکت بود، که موفقیت خوبی در این عرصه به حساب می‌آید.

ایده‌های اقتصادی خوبی در سازمان اقتصادی آستان قدس عملیاتی شده است

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: ایده‌های اقتصادی بسیار خوبی تاکنون در سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی عملیاتی شده است که امیدوار هستیم تا آخر امسال ۵ تا ۶ طرح عملیاتی موفق و کارا در حوزه‌های تورم، اشتغال و نظام مالی که دغدغه همه مردم است، را ارائه دهیم.
فاطمی امین با بیان اینکه ظرفیت نقطه عطف بودن برای تمدن‌سازی اسلامی در آستان قدس رضوی موجود است، افزود: در حوزه تکریم زائران، خدمت به زائران، تسهیل امر زیارت، اصلاح سبک زندگی و تمدن سازی اسلامی افق‌های بلندتری را مدنظر داریم.