شهردار مشهد در واکنش به ادعای هویت‌زدایی مذهبی شهرداری از مشهد با تأکید بر این‌که صاحب این شهر حضرت رضاست، گفت: ما کِه هستیم که هویت شهر حضرت رضا(ع) را نادیده بگیریم؟ شما کِه هستید؟ مگر حضرت رضا(ع) به عنوان صاحب این شهر می‌گذارد کسی هویت این شهر را عوض کند؟ ما و شما که هستیم که بگذاریم یا جلوی آن را بگیریم؟

به گزارش اعتدال و امید، محمدرضا کلایی  در مراسم «تقدیر از خادمان مردمی اربعین حسینی و دهه آخر صفر» در واکنش به ادعای برخی جریان‌ها مبنی بر هویت‌زدایی مذهبی از مشهد توسط شهرداری با تغییر نام ایستگاه‌های «راهنمای زائر» به «مرکز اطلاعات سفر»، اظهار کرد: اگر پیشنهادی به نظرشان می‌رسید بیایند و به خودمان بگویند و ما قطعاً گوش شنوایی برای آن داریم، چراکه حواسمان هست که چه کسی کلید شهر را به ما داده و صاحب این شهر کیست.
وی ادامه داد: خدمت دوستانی که در دو هفته اخیر نکاتی مطرح کرده بودند به واسطه عرض کردم که اگر شما دغدغه هویت شهر مشهد را داشتید، گارد ما که باز بود و حرف‌ها را می‌شنیدیم، می‌گفتید ما خدمت شما می‌رسیدیم. برای موضوعات اهل‌البیت(ع) و خدمت به مردم کوچکی هم کنیم هیچ اشکالی ندارد.
کلایی تصریح کرد: ما را صدا می‌زدید و دغدغه خود را بیان می‌کردید؛ نه از رسانه، نه از پشت بلندگو، نه از طریق کانال و سایت و جراید. اگر ما به گوش نمی‌گرفتیم، سپس سر و صدا به راه می‌انداختید؛ پس ظاهراً هدف چیز دیگری است.
وی تأکید کرد: ما کِه هستیم که هویت شهر حضرت رضا(ع) را نادیده بگیریم؟ شما کِه هستید؟ مگر صاحب این شهر کم قدرتی است؟ مگر حضرت رضا(ع) به عنوان صاحب این شهر می‌گذارد کسی هویت این شهر را عوض کند؟ ما و شما که هستیم که بگذاریم یا جلوی آن را بگیریم؟
شهردار مشهد خاطرنشان کرد: بزرگواری گفت صاحب آن خانه کس دیگری است، من نگران شترهایم هستم. صاحب این شهر حضرت رضاست، اگر می‌خواهید استفاده ابزاری کنید، بگویید.
وی ادامه داد: اگر تسویه حساب دیگری دارید، جای آن مکان دیگری است؛ جای آن موضوعات حضرت رضا(ع) نیست. افتخار ما نوکری حضرت رضاست.
کلایی با اشاره به سوابق روشن برخی از اعضای شورای شهر مشهد، گفت: آن عضو شورای شهری که غواص کربلای چهار بوده می‌خواهد هویت شهر حضرت رضا را عوض کند؟ شما نمی‌گذارید؟ شما کِه هستید؟ آن رئیس شورایی که برادر ۱۴ ساله‌اش شهید شده است، او می‌خواهد هویت شهر مشهد را عوض کند؟ عضو شورای شهری که دو برادر شهید دارد، او می‌خواهد هویت شهر را عوض کند؟
وی اضافه کرد: به موضوعات دیگر کار نداردم. من برای خدمت به مردم به مشهد آمده‌ام. به دوستان تأکید می‌کنم اگر فکر می‌کنند با این موضوعات حاشیه‌ای می‌توانند شهر را به هم بریزند و با این موضوعات حاشیه‌ای خدمت به مردم را متوقف کنند و سر ما را به کار دیگری گرم کنند کور خوانده‌اند.