تولیت آستان قدس رضوی گفت: پرچم شهدا مبتنی بر فسادستیزی و مبارزه با ظلم بوده است.

خانواده‌های شهدا سرمایه‌های ارزشمند این کشور و انقلاب هستند/خون شهدا هرگز پایمال نخواهد شدبه گزارش اعتدال و امید، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی شامگاه شنبه در دیدار با جمعی از خانواده شهدا مرزبانی زاهدان در حرم رضوی گفت: شهدای حادثه تروریستی زاهدان، خود را در معرض خطر‌ها و آسیب‌ها قرار دادند تا جامعه اسلامی در معرض خطر نباشد و این شهدای بزرگوار سختی را بر جان خریدند تا جامعه متحمل سختی نشود، به پیام امام راحل و مقام معظم رهبری برای مرزبانی از کشور لبیک گفتند تا مردم احساس آرامش و امنیت کنند.

وی تصریح کرد: مجهادت در راه خدا، مقاومت در راه ارزش‌های نظام و از خودگذشتگی برای تأمین امنیت جامعه اسلامی از جمله ویژگی‌هایی است که طبق احادیث و روایات شهدا را در جایگاه ممتاز نزد خداوند متعال قرار می‌دهد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: همانطور که امام رضا (ع) به عنوان مرزبان دین و کسی که زعامت دنیای مردم را برعهده داشتند و امتحان‌های سختی را در دوران زندگی مبارک شأن تحمل کردند، فرزندان شهید این مرز و بوم نیز در عرصه امتحان الهی، مبتلا به ابتلائات سختی شدند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: پرچم شهدا مبتنی بر فسادستیزی و مبارزه با ظلم و تجاوز است، بنابراین هرکجا که برافراشته باشد آثار و برکات ارزشمندی به دنبال خواهد داشت و کسی جرأت نخواهد کرد که هرکاری را انجام دهد یا هر حرفی را بر زبان خود جاری کند.

وی تصریح کرد: خانواده‌های معظم شهدا سرمایه‌های ارزشمند این کشور و انقلاب هستند و خون مطهر شهدا با ثارالله پیوند خورده و همانطور که پروردگار از خون حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و شهدای کربلا نمی‌گذرد، امکان ندارد که از خون شهدای این انقلاب و نظام بگذرد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: به خانواده‌های معظم شهدا اطمینان می‌دهم که خداوند متعال انتقام خون شهدا را به دست بندگان صالحش خواهد گرفت، تردید نکنید انسان‌هایی که برای کشور سرمایه شدند، هرگز خونشان پایمال نخواهد شد.