وزیر کشور در احکامی جداگانه جمال عرف معاون سیاسی وزارت کشور را به عنوان رییس ستاد انتخابات کشور و حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی این وزارتخانه را به عنوان رییس ستاد امنیت انتخابات تعیین کرد.

به گزارش اعتدال و امید؛ با توجه به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در پایان سال جاری، عبدالرضا رحمانی فضلی با صدور حکمی، جمال عرف معاون سیاسی وزارت کشور را به عنوان رییس ستاد انتخابات کشور منصوب کرد.
وزیر کشور همچنین در حکم دیگری، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور را به عنوان رییس ستاد امنیت انتخابات تعیین کرد.
رحمانی فضلی در احکام دیگری برای تعیین اعضا و رؤسای کمیته های ستاد انتخابات کشور، جواد ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور را به عنوان عضو ستاد انتخابات کشور و رییس کمیته مالی و پشتیبانی این ستاد منصوب کرد.
همچنین با حکم وزیر کشور سید سلمان سامانی قائم مقام وزیر در امور مجلس و هماهنگی استان ها به عنوان عضو و رییس کمیته حقوقی ستاد انتخابات کشور منصوب شد.
وزیر کشور در حکم دیگری امیر شجاعان رییس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور را به عنوان عضو و رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور، سید رمضان شجاعی کیاسری رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور را به عنوان عضو و رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور برگزید.
با حکم رحمانی فضلی، حمید درخشان نیا رییس سازمان ثبت احوال نیز به عنوان عضو ستاد انتخابات کشور و سید اسماعیل موسوی مدیرکل دفتر انتخابات به عنوان عضو و دبیر ستاد انتخابات کشور برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری منصوب شدند.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با موافقت شورای نگهبان روز جمعه دوم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.
انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین منتخبان ۲۹۰ کرسی، در سراسر کشور برگزار می شود و همزمان انتخابات اولین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در ۵ استان تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم برپا می شود.
در انتخابات خبرگان رهبری از استان تهران ۲ نفر و در هر یک از حوزه‌های انتخابیه استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم یک نفر با رای مردم انتخاب می شوند.